Geri git   HAKIKAT DAMLALARI > :: İslamiyet > Dua Bölümü > Büyükcevşen

Cevapla
 
Seçenekler Stil
  #1  
Alt 02-05-09, 20:04
güller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
güller güller isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
Üyelik tarihi: Mar 2009
Nerden: Bu zaman imanı kurtarma zamanıdır.
Mesajlar: 12.028
Teşekkür etmiş: 8.331
5.245 konudan, toplam 8.903 Teşekkür almış
Standart Tazarru ve Niyaz 3,arapça ve meali.

Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın Adıyla

1. Ey bütün kemal sıfatların sahibi ve bütün noksan sıfatlardan münezzeh olan Allah!
Ey rahmeti bütün varlıkları kuşatan ve bu dünyada iyi kötü, dost düşman ayırt etmeden herkese rızıklarını yetiştiren Rahmân!
Ey rahmetiyle her bir varlığı memnun eden, özellikle imanlı kullarına çok özel ihsan ve şefkatte bulunan Rahîm!
Ey kâinatın tamamına ve kâinatta bulunan her bir varlığa bizzat hükmeden ve zâtında, sıfatlarında ve fiillerinde hiçbir dengi ve benzeri bulunmayan Ferd!
Ey varlıklara hayat verip canlandıran, Kendi hayatı ise zâtî, ezelî ve ebedî olan Hay!
Ey varlığıyla bütün varlıkları düzenli bir şekilde ayakta tutan; fakat Kendi varlığı hiçbir varlığa bağlı olmayan Kayyûm!
Haklıyı haksızdan ayıran, her şeyi hikmetle, belirli bir maksada göre ve faydalı bir şekilde yaratan Hakem.
Ey kâinatı ince hesaplarla yaratan, her varlığı yaşadığı şartlara uygun olarak donatıp bütün ihtiyaçlarını adaletle veren ve başkalarının hukukuna tecavüz edenleri cezalandırıp iyilik yapanları da mükâfatlandıran Adl!
Ey hiçbir şekilde hiçbir noksanı olmayan, kâinatta görünen bütün kusurlar asla Kendinde bulunmayan, sapıtmışların Kendisi hakkında yakıştırdıkları batıl düşüncelerden sonsuz derece yüce olan, kâinatı dâima temiz tutarak güzelleştiren ve her bir varlık tesbihleriyle kudsî isimlerini her tarafta ilân eden Kuddûs!
2. İsm-i Âzâmının hürmetine, güzel isimlerinin hürmetine, Kur'ân-ı Hakîmin ve onun sûreleri, âyetleri, sırları, nurları, kelimeleri ve harflerinin hürmetine, Resûl-ü Ekremin (a.s.m.) ve onun mûcizeleri, kemâlâtı, şeriatı ve sünnetinin hürmetine ve Ehl-i Beyti, Sahabeleri, yardımcıları ve onların mücâhedelerinin hürmetine (Allah hepsinden razı olsun).


Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.3. Ey Rabbim, Arşını taşıyan meleklerin ve diğer melâike-i kirâmın ve onların tesbihleri ve ibâdetlerinin hürmetine (hepsinin üzerine selâm olsun).
4. Ey Rabbim, Cebrail ve emânetinin, Mikâil ve vekâletinin, İsrafil ve Sûr'unun, Azrail ve ruhları kabzedip korumasının hürmetine (hepsinin üzerine selâm olsun).
5. Ey Rabbim, Hz. Âdem ve kelimelerinin, Hz. Havva ve şefkatinin, Hz. Şit ve peygamberliğinin, Hz. İdris ve yüceliğinin, Hz. Nuh ve gemisi ve duâlarının hürmetine (hepsinin üzerine selâm olsun).
6. Ey Rabbim, Hz. İbrahim ve dostluğunun, Hz. Lût ve gayretinin, Hz. İshak ve neslinden çıkan peygamberlerin, Hz. İsmail ve neslinin en şereflisi olan Hz. Muhammed'in hürmetine (hepsinin üzerine selâm olsun).
7. Ey Rabbim, Hz. Yâkub ve münâcâtının, Hz. Yusuf ve sâdık oluşunun, Hz. Yunus ve dâvetinin, Hz. Eyyûb ve sabrının hürmetine (hepsinin üzerine selâm olsun).
8. Ey Rabbim, Hz. Cercis ve metânetinin, Hz. Üzeyr ve hayatının, Hz. Hızır ve seyahatinin, Hz. İlyas ve peygamberliğinin hürmetine (hepsinin üzerine selâm olsun).
9. Ey Rabbim, Hz. Mûsa ve münâcâtı ve Tevrât'ının, Hz. Hârun


Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.ve fesahâtının, Hz. Şuayb ve hitâbetinin, Hz. Yûşa ve onun Hz. Mûsa'ya arkadaşlığının hürmetine (hepsinin üzerine selâm olsun).
10. Ey Rabbim, Hz. Salih ve devesinin, Hz. Hud ve heybetinin, Hz. Zülkarneyn ve hâkimiyetinin, Hz. Danyal ve hikmetinin, Hz. Lokman ve hekimliğinin hürmetine (hepsinin üzerine selâm olsun).
11. Ey Rabbim, Hz. Dâvud ve hilâfeti ve Zebûr'unun, Hz. Süleyman ve mûcizelerinin, Hz. Zekeriyâ ve ibâdetlerinin, Hz. Yahya ve seyyid oluşunun, Hz. İsâ ve zâhidliği ve İncil'inin hürmetine (hepsinin üzerine selâm olsun).
12. Ey Rabbim, Habib-i Ekremin ve onun Miracı ve Kur'ân'ının hürmetine (salât ve selam onun üzerine olsun).
13. Ey Rabbim, bütün nebî ve resûllerin ve onların semâvî kitap ve sayfalarının hürmetine (hepsine salât ve selâm olsun).
14. Ey Rabbim, Hz. Muhammed'in şeriatı ve şeriatının hakikatleri ve hükümlerinin hürmetine (Allah Kıyâmete kadar bunları devam ettirsin).
15. Ey Rabbim, İslâm dini ve esaslarının hürmetine, îman ve nurlarının hürmetine, Kur'ân ve sırlarının hürmetine, Tevrat ve sayfalarının hürmetine,


Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.
Zebur ve Mezâmir'inin hürmetine, İncil ve âyetlerinin hürmetine, Kur'ân ve müjdelerinin hürmetine.
16. Ey Rabbim, Cennet ve Cennet nîmetleri, hizmetçileri, hûrileri ve güzelliklerinin hürmetine.
17. Ey Rabbim, gökler ve göklerin süsleri, melekleri, ruhânîleri, yıldızları ve onların Senin varlığına ve birliğine şehadet etmelerinin hürmetine.
18. Ey Rabbim, yer ve yerin hazineleri, hayvanları, ağaçları, bitkileri ve onların Senin varlığına ve birliğine işaret etmelerinin hürmetine.
19. Ey Rabbim, Hz. Ebû Bekir ve sıddık oluşunun, Hz. Ömer ve fâruk oluşunun, Hz. Osman ve nurânî oluşunun, Hz. Ali ve velî oluşunun, Hz. Hasan ve neslindeki kutupların, Hz. Hüseyin ve evlatları arasındaki imamların hürmetine.
20. Ey Rabbim, Bedir ashabı, Uhud şehitleri ve onların mücâhedeleri hürmetine, evliyalar ve keşifleri hürmetine, asfiyalar ve ilmî araştırmaları hürmetine, şehidler ve cihatları hürmetine, Kâbe ve ziyâretçileri hürmetine, Ravza-i Mutahhara ve içindekileri hürmetine, Risâle-i Nur ve Üstadımız Said Nursî (r.a.) hürmetine.
21. Ey Rabbim, yukarıda isimleri anılanların hepsi hürmetine,Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.
kulun, peygamberin ve resûlün olan Muhammed'e, Risâle-i Nur'un yazılıp okunmasıyla hava zerreciklerinde ve zihinlerde şekillenen harfleri sayısınca, gece gündüz devam ettikçe salât ve selâm eyle ve onun âl ve Ashâbına da selâm et. Gönlümüzü, sâdık nur talebelerinin ve bu nüshayı yazan kâtibin gönüllerini imana ve İslâm'a karşı açık eyle. Bize de, onlara da dünyadan îmân ve Kur'ân'la çıkıp gitmeyi nasip eyle. Her birimize kâmil, mükemmel, en sağlam, en sarsılmaz, dâimî ve ebedî bir îman ihsan eyle. Bize ve arkadaşlarımıza, güzel bir sabır, mükemmel bir tevekkül, tam bir ihlâs, açık bir fetih ve pek yakında şanlı bir zafer lutfeyle. Kur'ân ve iman hizmetinin kemâli için Risâle-i Nûr'u İslâm âlemine neşredip insanlara ulaştırmada bize de, onlara da başarı nasip eyle. Hem bizi hem onları âfetlerden, belâlardan, ehl-i dalâlet ve tuğyanın şerrinden, nefis ve şeytanın şerrinden muhafaza eyle. Bizi de, onları da kabir ve yakıcı ateşin azabından koru. Muhammed'in (a.s.m.) âli ve seçkin Sahabeleri arasında bizi de, onları da hayırlı kimselerle beraber Cennete koy. Muhammed'e ve bütün âl ve Âshâbına ümmetinin iyilikleri sayısınca

Click the image to open in full size.

salât ve selâm eyle. Âmin. Hamd ve övgü, şükür ve minnet âlemlerin Rabbi olan Allah'ım Sana aittir.
22. Allah'ım! İsm-i Âzâmın, Furkân-ı Ahkemin ve Resûl-ü Ekremin (a.s.m.) hürmetine okuduklarımı, Sana en sevimli gelen evliyalardan kabul buyurduğun gibi en güzel surette kabul buyur. Âmin, binlerce kere âmin. Hamd ve övgü, şükür ve minnet âlemlerin Rabbi olan Allah'ım Sana aittir.__________________
Kur’an, gerçek iyileri,
“ahidleştiklerinde ahidlerine vefa gösterenler”
ifadesiyle tarif eder.
Vefa, bir mümin özelliği, vefasızlık ise münafık özelliğidir. Peygamberimiz (sav), münafıkların özelliklerinden söz ederken onların üç özelliğini şöyle sıralar:
“Konuştuğu zaman yalan söyler. Söz verdiği zaman sözünü tutmaz. Emanete ihanet eder.”
Alıntı ile Cevapla
güller kardeşimizin mesajına 1 kişi teşekkür etmiştir.
vuslat (02-05-09)
Cevapla

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı

Gitmek istediğiniz klasörü seçiniz


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 01:08 .

Designed by: vBSkinworks
Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Ad Management plugin by RedTyger