Alt 06-07-09, 10:55
güller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
güller güller isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Teşekkür etmiş: 8.331
5.245 konudan, toplam 8.903 Teşekkür almış
Standart GAZİANTEP fIKRALARI:)

HANEK(LAF)
Antepte günlerde cuma. erken saatlerde bir dukkanin onunde iki bayan karsilasir. baslarlar hanege dukkan sahibi gelir, bacim kenara cekilinde tukkani acim. bayanlar bir adim atar adam dukkani acar. cuma vakti olur dukkan sahibi namaza gidecek bayanlar hala konusuyorlar dukkanin onunde.
ADAM- bacim kenara cekilindedukkani kapatim.
kadinlar baslarlar soylenmeye. kele agam yorum goymadin iki cirtik hanek edek kele...

ANTEPLİ MAMET UNİVERSİTEDE
mamet ankara ünüversetisini kazanmış ankaraya geder orda okulunu okuyup ilk dönemi tamamlar ilk dönem bittiği için hocalar herkes memleketine gitsin sonuçları bilmeyen burda kalan arkadaşından rica edip kendini bilgilendirsin der mamette arkadaşını birine derki yav ökkeş ben memlekete gedecem benim sınav sonuçlarınıda saa zahmet bizim eve telefon açta söle oda der tabi mamet emring olur der ama telefona babam çıkarsa 1 zayıfım olursa 1 mamedin selamı var 2 zafıfım olursa 2 mamedin selamı var 3 zayıf olursa 3 mamedin selamı var dersin ökkeşte tammam ** sen heç merak etme der mamet memlekete gelir mamet tam evden arkadaşlarının yanına çıkarken telefon çalar aloo babası cevab verir selamun aleyküm ve alekümselam dayı mamet nerde daha yeni sokağa arkadaşlarını görmeye getti yav dayı sana bişey desem mamede dermisin yav sen bana bişey del destan sölesen gene sölerim o benim oğlum dayı ozaman mamede söle ümmeti muhammedin selamı var

iki Kulagi yapISIK MAMET
kahvede caycilik yapan Mamet diye biri varmis Bu Fukaranin iki gulagi da yamis bes.
öteden bayram gelimis ,bu bayramda ona buna dahilirmis gendi,
la mamet hele gel hele yorum bisey dicim saa demis
-neo de baam
-layorum hele anlat hele netdin sen bu gulagini diye sorunca
-Yau aam hec sorma gendini
-niyela
-e dur yavas simdi birgün evde ütüyapim
-eee
-ütü dinime allahima nar gibi gizarik
-eee
-o an telefon caldi bende dudtum saag gulagima bastim gendini
-vay hayvan demis bayram sonrada sormus ee ya öbürüne ne olduki
tabi mamet de canini havlinen
-ayni ütüyü sol gulagima bastim hasteneyi arayacam diye.....
2 ADAM
2 adam Akmerkez de karilarini kaybetmis hararetle ariyorlarmis. Ortada kosusturup dururken birbirlerine çarpmislar. Ne oluyor birader demeye kalmamis, birisi:
-"Kardes kusura bakma karimi kaybettim de onu ariyorum" demis. Digeri
-"Sende kusura bakma ama bende karimi ariyorum" demis.
Adamlardan birinin aklina bir fikir gelmis ve
demis ki:
-"Arkadasim madem ikimizde karilarimizi ariyoruz, karilarimizin tipini birbirimize tarif edelim ve ayri ayri yerlerde aramaya baslayalim. Eger rastlarsak saat 4‘te Mac Donalds ‘in önüne gitmesini söyleriz demis. " Digeri tamam demis ve baslamis karisini tarif etmeye:
-"Benim karim sarisin, mavi gözlü, 25 yasinda, 1,75 boyunda, 60 kg, topuklu beyaz ayakkabi ve kirmizi mini etekli tek parça elbise giyiyor" demis. Ve diger adama
-"Senin karin nasil biri?"diye sormus.
Diger adam : -"S.....et benimkini seninkini ariyalim
GET YERİF
Bir gün iki antepli evli çift mersine tatile giderler.Oraya ulaştıklarında hemen deniz malzemelerini alıp denize girmek isterler.Antepli kadın denize ilk defa gireceği için yanında tas,kese,sabunda alır ve kocasıyla giderler denize.Neyse bunlar girerler denize, kadın denize batırdığı tası alır başından aşağı dökmeye ve bu arada kese yapmayada başlar)eşinide ihmal etmeyi unutmaz.Oradan bir ***** balığı gelir ve kadının yanına yaklaşır.Kadında ***** balığının kafasına tasla vurup "goda get Yerif çimiyk taman" der
ANTEPLİ
günün birinde antepli, trabzonlu, diyarbakırlı ölmüş herkes arkalarından yaslarını tutmuş üzerinden epey zaman geçmiş birgün trabzonlu ile yolda karşılaşmışlar sormuşlar sen öldün ne geziyorsun dünyada trabzonlu beş kagıt verdim geldim demiş eeee antepli ile diyarbakırlı nerede valla demiş en son antepli başıre ediyordu üçbuçuk olmaz mı ağam diye, diyarbakırlıda ben ne ödeyecegim devlet ödesin diyorm
Vefa, bir mümin özelliği, vefasızlık ise münafık özelliğidir. Peygamberimiz (sav), münafıkların özelliklerinden söz ederken onların üç özelliğini şöyle sıralar:
“Konuştuğu zaman yalan söyler. Söz verdiği zaman sözünü tutmaz. Emanete ihanet eder.”

Seçenekler
Stil